Źródło: pixabay.com / andreas160578

Druk cyfrowy to rozwiązanie dla osób, które marzą o pełnej swobodzie podczas wydawania książek. Może posłużyć do testowania rynku i reakcji czytelników, ale też przyda się samowydawcom, którzy potrzebują nakładów zgodnych z zapotrzebowaniem odbiorców. Jednak nie tylko to jest powodem, dla którego warto się na niego zdecydować. Poznaj inne.

 

Nakład zgodny z oczekiwaniami

Jak już wspomnieliśmy, druk cyfrowy charakteryzuje się nakładem zgodnym z aktualnymi potrzebami. Jeśli więc potrzebujesz dodruku konkretnej ilości książek jako samowydawca, na pewno ci się to spodoba. To także atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy chcieliby koszty wydania książki rozłożyć na kolejne raty.

Możesz nawet zdecydować się na wydruk jednego egzemplarza próbnego, który powie ci, czy książka jest idealnie przygotowana i złożona.

 

Bez konieczności posiada magazynu

Jeśli chciałbyś mieć taką ilość książek, którą pomieścisz w dom, a następnie roześlesz do czytelników, to z całą pewnością druk cyfrowy jest właśnie dla ciebie. Z jego pomocą będziesz mógł uzyskać idealny nakład, który zmieścisz tam, gdzie możesz i chcesz. A następnie, jeśli tylko będziesz potrzebował większej ilością książek, łatwo je dodrukujesz.

 

Szybki czas realizacji

Czas realizacji zlecenia w przypadku druku offsetowego to przede wszystkim czas przygotowania urządzenia. Kiedy jednak decydujesz się na druk cyfrowy, czas ten nie jest w ogóle potrzebny: wystarczy przesłać plik z komputera do drukarki i gotowe!

 

Personalizacja

Drukowanie cyfrowe daje możliwość wykonania drobnych zmian w całym pliku czy też na okładce zgodnie z twoimi życzeniami. Dzięki temu będziesz mógł dowolnie modyfikować swoje kolejne nakłady, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Z pewnością zaskoczysz tym swoich czytelników!