Kiedy myślisz o zakupie swojej pierwszej nieruchomości, może być trudno wyobrazić sobie cały proces bez wcześniejszego doświadczenia. Ale zanim zaczniesz sobie wyobrażać, musisz zawęzić rodzaj nieruchomości, którą chcesz – pierwszy krok do wejścia w każdy rodzaj własności domu. Istnieją dwa główne typy: domy i mieszkania.

Znalezienie domu różni się od znalezienia mieszkania w tym, że dom jest wolnostojącą strukturą z własnym fundamentem, podczas gdy mieszkanie jest jednostką w budynku wielomieszkaniowym. Domy mają swoje plusy i minusy – jest w nich więcej prywatności, sąsiedzi nie będą tak blisko, a także istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie tam dołączony garaż – ale wymagają one również więcej pracy w utrzymaniu i mogą być znacznie trudniejsze do znalezienia w pobliżu ośrodków miejskich. Będziesz musiał przygotować się na to, jeśli pójdziesz tą drogą.

Oczekiwania różnią się także między mieszkaniami (które są zwykle tańsze) i domami (które często kosztują więcej). Dom może być Twoim wymarzonym miejscem zamieszkania – miejscem, w którym wychowasz rodzinę lub będziesz mieszkał z bliskimi na zawsze – ale budowanie tego rodzaju więzi z mieszkaniem, w którym jesteś tylko przez krótszy czas, raz lub dwa razy w roku, zajmie więcej czasu.