Podstawą zdrowego snu jest dobrze dobrany materac. Musi on zapewnić dobre podparcie każdej części ciała, aby komfort wypoczynku był jak najlepszy. Zakup materaca to inwestycja na wiele lat, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Dostępność różnych typów materacy w sklepie Common pozwoli dobrać taki, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania.

Dobrej jakości materac powinien być odporny na odkształcenia i cechować się wysoką higieną. Takimi właściwościami może się pochwalić m.in. materac sprężynowo-kokosowy. Oprócz zwiększonej twardości, która wpływa na dobrą stabilność ciała podczas snu, zapewnia on także odpowiednią wentylację i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Podobne zalety mają materace piankowe. 140×200 i 160×200 to najpopularniejsze wymiary w jakich są one dostępne. Oprócz tego, materace piankowe można podzielić na trzy typy, w zależności od użytego materiału:

  • pianka lateksowa z właściwościami antyalergicznymi;

  • pianka wysokoelastyczna wspierająca naturalne krzywizny ciała;

  • pianka termoplastyczna dopasowująca się do sylwetki i ciężaru ciała.

Wybierając np. materac wysokoelastyczny 160×200 warto zwrócić uwagę na to, aby nie był zbyt miękki, gdyż może wtedy powodować uczucie zapadania się, co w rezultacie zaburzy spokojny sen. Twardy materac piankowy dobrze podtrzymuje kręgosłup i pozwala swobodnie zmieniać pozycję podczas wypoczynku.

Decydując się na zakup materaca trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego twardość. Nie jest to łatwe, ale z pomocą przychodzi jedno z najnowszych rozwiązań – tzw. materac 7 stref. W zależności od części ciała jaką podpiera dana strefa, ma ona różną twardość. Taki materac zadba zatem o odpowiednie ułożenie głowy i karku, ramion i barków, lędźwi, miednicy, ud, łydek oraz stóp.

Warto jednak wspomnieć, że takie rozwiązania nie należą do tanich, dlatego sporo osób decyduje się jednak na materac sprężynowy 160×200. Cenowo wypada on dużo taniej, a nie brakuje mu wielu zalet, jak punktowa elastyczność wspierająca anatomiczne krzywizny, czy chociażby duża trwałość. Inną opcją jest materac nawierzchniowy 160×200. Jest to cienka mata, którą kładzie się na niewygodny lub nieco wysłużony materac, bądź kanapę. Materac wierzchni ma za zadanie m.in. wyrównać powierzchnię i zwiększyć jej twardość, co przekłada się na polepszenie jakości snu.

Niezależnie czy celem jest materac 140×200 czy materac 160×200, sprężynowy czy piankowy – warto dokładnie przemyśleć wybór i porównać z innymi dostępnymi opcjami, jakie są w sklepie Common. Im bardziej funkcjonalny będzie materac, tym zdrowszy i spokojniejszy stanie się sen, a to jest w tym wszystkim najważniejsze.