Wybór odpowiedniej tapety do pokoju malucha to bardzo ważna decyzja. Odpowiednia tapeta nie tylko wpłynie na estetykę pomieszczenia, ale również na samopoczucie i rozwój dziecka. Jeśli szukasz tapety dla chłopca, to powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, aby wybrać najlepszą dla niego opcję.

Pierwszym ważnym czynnikiem podczas wyboru tapety jest wiek dziecka. Dla niemowlaka lub małego dziecka najlepiej wybrać tapetę z jasnymi kolorami i prostym wzorem. Dla starszych chłopców natomiast, warto wybrać tapetę z mocniejszymi kolorami, które będą sprzyjać ich rozwojowi i pobudzić ich ciekawość świata. Można postawić na sportowe motywy, krajobrazy, samochody czy postacie z ulubionej bajki – wszystko zależy od zainteresowań dziecka.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość tapety. Dzieci są bardzo ruchliwe, więc tapeta dla chłopca do pokoju powinna być wykonana z trwałych i odporne na zarysowania materiałów. Dobrze jest wybrać papierowe lub flizelinowe tapety, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo, warto pamiętać o ekologii tapety i zwrócić uwagę na certyfikat zielonej energetyki, który świadczy o tym, że tapeta nie zawiera szkodliwych substancji.

Jakie kolory wybrać w tapetach dla chłopca?

Kolory użyte w pokoju mają duże znaczenie na samopoczucie dziecka. Istnieją kolory, które wpływają na rozwój dziecka, pobudzają do działania oraz nastrajają na pozytywną atmosferę. W przypadku chłopców, warto stawiać na mocne, jaskrawe kolory, które jak najbardziej wpisują się w ich potrzeby.

Najczęściej wybieranymi kolorami wśród tapet dla chłopców są: niebieski, żółty, zielony oraz czerwony. Niebieski kojarzy się z morzem, przyjemną atmosferą i ukojeniem. Żółty to kolor, który pobudza zmysły oraz poprawia nastrój oraz wprowadza do pokoju promień słoneczny. Zielony to kolor natury i wspaniale wpisuje się w naszą rzeczywistość, a czerwony kojarzy się z energią i motywacją do działania.

Jak montować tapetę w pokoju dla dziecka?

Montaż tapety to również ważny element w procesie wyboru tapety dla chłopca. Aby tapeta dobrze się prezentowała, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas jej montażu. Po pierwsze, powierzchnia, na której montujemy tapetę powinna być gładka i czysta. Przed przystąpieniem do montażu tapety, należy wypełnić ewentualne dziury w ścianie oraz usunąć ewentualne pozostałości po poprzedniej tapetce.

W przypadku tapet flizelinowych, najlepiej kleić je bezpośrednio na ścianę. Wtapia się w nią potem i dzięki temu nadaje jej idealny wygląd. W przypadku papierowej tapety, należy pamiętać o zastosowaniu kleju, który rozsmarujemy na ścianie a później zaczynamy klejenie nabytok. 
Istotnym podczas montażu jest to, by wyrównać rysy tapety. Jeśli coś się nie uda, a zdarza się to dość często, warto odpowiednio przygotować się do tego kroku i na wszelki wypadek wykonać tapetowanie jeszcze raz. Dzięki temu w pokoju dziecka będzie panował ciepły, przyjemny i sprzyjający wypoczynkowi klimat.