Jak wskazują ostatnie badania, tylko około połowa kierowców używa swoich telefonów do dzwonienia lub nawigacji podczas jazdy. Druga połowa – niektóre badania sugerują, że aż 90% – używa swoich telefonów do innych celów, takich jak pisanie SMS-ów, korzystanie z mediów społecznościowych, sprawdzanie pogody, granie w gry itp.

Czy ci kierowcy podejmują ogromne ryzyko, nie odkładając telefonów i nie skupiając się na drodze? Według niektórych standardów, tak. Ale nie we wszystkich przypadkach. Oto kilka rzeczy do rozważenia, zanim wyrzucisz swój telefon przez okno. Sprawdź porady na beautyride.pl

Dlaczego używanie telefonu podczas jazdy jest w porządku?

To dobre pytanie i takie, które często sobie zadajemy. Wiemy, że kiedy jesteśmy za kierownicą naszych samochodów i korzystamy z naszych telefonów, nierzadko rozpraszamy się tym, co robimy na telefonie. Czasami łatwo jest się zgubić w tym, co robimy – Beth uwielbia grać w Candy Crush Saga na swoim telefonie i jest znana z tego, że jest tak pochłonięta tą grą, że prawie zjeżdża z drogi, jeśli nie pamięta, aby sprawdzić swoje otoczenie co jakiś czas. Niektórzy twierdzą jednak, że jest wiele sytuacji, w których korzystanie z telefonu podczas jazdy jest w porządku.