Jeśli jesteś jak wiele osób, lubisz mieć ze sobą tablet podczas dojazdów do pracy. Jest to świetne rozwiązanie do słuchania muzyki lub podcastów, przeglądania Internetu, a nawet sprawdzania ulubionych aplikacji w podróży. Jedynym problemem jest to, że korzystanie z tabletu podczas jazdy może nie być zbyt bezpieczne. Jak więc korzystać z tabletu w samochodzie bez ryzyka otrzymania mandatu?

To proste – pod warunkiem że będziesz przestrzegać tych czterech zdroworozsądkowych zasad:

  1. Zamontuj go: Jeśli masz etui na swoje urządzenie, załóż je prawidłowo i bezpiecznie w samochodzie. Dobre etui utrzyma urządzenie na miejscu i sprawi, że nie będzie się ono przesuwać podczas jazdy. Sprawdź, czy nie ma żadnych ruchów, nawet gdy samochód jedzie po wybojach. Jeśli urządzenie przesuwa się o więcej niż cal lub dwa podczas krótkiej podróży, rozważ zakup nowego etui lub modyfikację już posiadanego za pomocą rzepów, lub innego rodzaju systemu mocowania, aby utrzymać je mocno na miejscu. Polecamy portal teamuto.pl
  2. Korzystaj z zestawu głośnomówiącego: Jeśli masz możliwości Bluetooth w swoim samochodzie, sparuj się z zestawem słuchawkowym Bluetooth, jeśli planujesz rozmawiać przez telefon podczas jazdy (i pamiętaj, aby trzymać obie ręce na kierownicy!). Możesz również użyć Bluetooth.