Do wykorzystania pełnego potencjału, jaki niesie za sobą technologia BIM niezbędny jest odpowiedni program. Oczywiście samo wdrożenie modelowania informacji o budynku w świadomość wykonawców i korzystanie z niego w codziennej pracy z pewnością przyniesie wiele korzyści, jednak to właśnie profesjonalny program pozwoli zautomatyzować działania.

Odpowiedni program powinien łączyć ze sobą możliwość wykonywania profesjonalnych i zaawansowanych projektów z umożliwieniem dobrego systemu komunikacyjnego i możliwości przechowywania informacji. Zaplecze techniczne programu musi łączyć się z eksploracją zalet płynących ze zmian w podejściu do procesu projektowania.

Prota to oprogramowanie, które pozwala na pełne wykorzystanie potencjału technologii BIM przy jednoczesnej dbałości o specjalistyczne aspekty techniczne, które przeniosą projekty na jeszcze wyższy poziom, pozwalając tym samym na oszczędność czasu. Autorzy tego rozwiązania zadbali o to, aby każdy specjalista znalazł w nim coś dla siebie bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów.

Prota Structure jest dedykowany przede wszystkim konstruktorom, którym zależy na automatyzacji własnej pracy, a także na możliwości wprowadzania modyfikacji i ulepszeń w wykonywanych projektach.

Prota BIM https://www.protabim.pl/ to odpowiedź na wszystkie potrzeby, jakie kreuje modelowanie informacji o budynku czyli BIM. To dedykowane narzędzie umożliwia przechowywanie i udostępnianie informacji, a także pozwala na sprawną i błyskawiczną komunikację pomiędzy wszystkim uczestnikami projektu.

Prota Details to rozwiązanie, które powstało z miłości do tworzenia profesjonalnych i zaawansowanych detali, a także z chęci umożliwienia tworzenia precyzyjnych i szczegółowych projektów przy zachowaniu najwyższej jakości i standardów.

I wreszcie Prota Steel, które umożliwia automatyzację w tworzeniu połączeń i detali stalowych. Prota Steel stanowi znaczne ułatwienie w tworzeniu projektów, które do tej pory były bardzo czasochłonne, a ich realizacja wymagała ogromnego nakładu czasu i energii.

Powyższe elementy programu Prota zapewniają cały wachlarz możliwości i stanowią idealne narzędzie do tworzenia zaawansowanych i profesjonalnych projektów.