Wydawać by się mogło, że projektowanie w programach typu cad zarezerwowane jest dla architektów, projektantów i konstruktorów. Przedstawiciele pozostałych, węższych specjalizacji jak chociażby hydraulicy, geodeci czy elektrycy powinni szukać innych rozwiązań, które będę stricte odpowiadać na ich profesjonalne potrzeby. Czy rzeczywiście jest tak, że w codziennej pracy elektryka dobry program cad z dostępem do dużej gamy specjalistycznych rozszerzeń i nakładek branżowych nie znajdzie zastosowania? Oczywiście takie przekonanie to zwykły mit.

Nakładki branżowe

Dobry program cad 2D/3D zapewnia w pełni automatyzowane i profesjonalne wykonywanie projektów z uwzględnieniem wszystkich detali. Podstawowa wersja programu powinna być niezawodna i odpowiadać na wysokie potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku, ale przy tym wszystkim powinna również zapewniać swoim użytkownikom elastyczność użytkowania i dostęp do wielu rozszerzeń i ulepszeń, także tych, które wydają się być zarezerwowane tylko dla wąskich specjalizacji.

Przede wszystkim – uniwersalność

Przy zakupie odpowiedniego oprogramowania dla siebie i swoich pracowników warto pamiętać o tym, jak bardzo dynamicznie rozwija się i zmienia dzisiejszy świat. Inaczej niż jeszcze 10 lat temu, dziś ludzie bezustannie się kształcą i poszerzają swoje kompetencje. Jeśli wykorzystujemy pełny potencjał programu cad i tworzymy w nim w pełni profesjonalne wizualizacje, to powinniśmy też zadbać o to, aby przedstawiciele profesji, których praca również ma ogromny wpływ na daną realizację, a także stanowi jej integralną część, mogli korzystać z programu, którego wersja podstawowa jest kompatybilna z tą, której używamy w codziennej pracy.

GstarCAD wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów stworzył w pełni otwarte środowisko, z którego swobodnie mogą korzystać elektrycy, hydraulicy czy geodeci. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zajmują się swoją profesją już w pełni zawodowo, ale także dla pasjonatów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w danej branży.