Wzrastające opłaty wody powodują, iż jeszcze więcej osób decyduje się zainwestować w system do zbierania deszczówki. Natomiast by jego efektywność podołała wymaganiom, należy zamontować właściwe narzędzie tłoczące wodę. Na rynku odnajdziesz dużo jego typów, więc dobór określonego może sprawić pewne kłopoty. W instalacjach do przechowywania deszczówki woda opadowa dociera do pojemnika podziemnego czy powierzchniowego. Wcześniej przechodzi poprzez układ filtrów, gdzie usuwane są z niej większe zabrudzenia stałe. Gdyż należy ją później oddać do domu czy np. rozprowadzić na ogród, potrzebne jest włączenie do instalacji specjalistycznych pomp.

Dobieramy dobrą pompę

Pompa do deszczówki to serce całego organizmu gromadzenia oraz stosowania wody opadowej. Założeniem narzędzia jest ssanie wody z pojemnika, zwiększenie jej na pożądany poziom oraz zapewnienie przy właściwym ciśnieniu wydobycia jej z zbiornika. By natomiast pompa do deszczówki zrealizowała własne wymagania, należy wybrać typ do wymogów, w jakich będzie funkcjonować. Należy zatem uwzględnić typ oraz głębokość pojemnika i wielkość zwierciadła wody. Istotny jest także sposób wykorzystywania wypompowanej deszczówki.

Pompa zatapialna – najprostsze oraz najtańsze wyjście

Pompy zatapialne wydają się być doskonałym doborem do wypompowywania wody deszczowej. Są tanie w zakupie, niezwykle proste w eksploatacji, natomiast przy tymże parametry chociażby podstawowych rodzajów powinny być w zupełności odpowiednie do obsługi przyległych pojemników na deszczówkę. Pompy takie mają także przemysłowe zabezpieczenie przed pracą na sucho w formie pływaka, dzięki czemu nie należy na bieżąco śledzić, czy narzędzie jest zanurzone w wodzie.