Głównym założeniem skutecznego transportu drogowego jest właściwe zgranie ze sobą w czasie i przestrzeni, wielu z pozoru niepowiązanych ze sobą czynników. Jeśli w którymś momencie coś nie zagra, występują opóźnienia, które w przypadku nawarstwiania się, mogą przysporzyć przewoźnikom wielu kłopotów.

Już choćby awaria pojazdu wykonującego transport, może być niemałym zmartwieniem dla osoby odpowiedzialnej za ciągłość łańcucha dostaw. Mniejsze bądź poważniejsze usterki często skutecznie eliminują pojazd na pewien okres. By temu zapobiec, warto mieć narzędzia służące do tego, by reagować natychmiast. Właściwa, szybka reakcja pozwala szybciej uporać się z problemem i nie generować dłuższych przestojów.

Takim narzędziem jest ciężarowa pomoc drogowa. Korzystanie w sytuacji kryzysowej z usług takiej firmy pomoże dość szybko zminimalizować skutki samej awarii. Gdy przyjedzie ciężarowa laweta, może się okazać, że usterka będzie możliwa do usunięcia już na miejscu. Bardzo często tak właśnie się zdarza. Wówczas opóźnienie pozostanie niezauważone i nic nieznaczące dla całego procesu.