Życie lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. Pewnego dnia można znaleźć się w sytuacji, w której konieczne będzie udzielenie pierwszej pomocy nieznajomemu bądź bliskiej osobie. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zawsze być dobrze przygotowanym do przeprowadzenia niezbędnych czynności ratowniczych.

 

Kup brelok ratowniczy

Zakup takiego gadżetu to przede wszystkim zabezpieczenie własnego życia i zdrowia na wypadek konieczności np. wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Breloki ratownicze standardowo zawierają maseczki ze specjalnym ustnikiem do sztucznego oddychania i lateksowe rękawiczki. Dzięki tym dwóm elementom wyposażenia można uniknąć zakażenia niebezpiecznymi chorobami. Ponadto w skład zestawu mogą wchodzić np. gaziki i plastry do opatrzenia ran.

 

Odświeżaj wiedzę

Wiele osób ma styczność nauką pierwszej pomocy jedynie w ramach szkoleń BHP w pracy. Taki trening często obywa się jednak zaledwie raz na kilka lat. W przypadku ratowania ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda, dlatego warto regularnie przypominać sobie podstawowe czynności ratownicze. Można np. zapisać się na podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy organizowane przez firmę MED-LUK.

 

Zapisz sobie ważne numery

Stres związany z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy może spowodować, że przypomnienie sobie podstawowych numerów alarmowych będzie niemożliwe. W takiej sytuacji prawdziwym wybawieniem może okazać się zapisanie sobie tych numerów w telefonie bądź notesie. Szybsze przybycie ratowników czy też zdobycie od nich cennych wskazówek mogą uratować komuś życie.