Kiedy pogoda staje się gorętsza, możesz czuć, że nie ma powodu, aby wstać wcześnie i przejść przez kłopot gotowania pełnego śniadania. Jeśli jednak szukasz pomysłów na to, jak sprawić, by Twoje poranne posiłki były łatwiejsze i smaczniejsze (zwłaszcza, gdy latem spożywasz głównie węglowodany), to czas pomyśleć o tym, by nie sięgać po tosty.

Jeśli starasz się uczynić swoją poranną rutynę tak łatwą, jak to tylko możliwe, rozważ kilka potraw, które można przygotować z wyprzedzeniem i przechowywać, aż będziesz miał na nie ochotę. Na przykład, frittata lub danie z patelni, takie jak tarta z jajkami lub quiche, to świetne opcje – oba smakują wspaniale na ciepło lub na zimno i można je odgrzać w kilka minut. Muffinki jajeczne to kolejny szybki i łatwy sposób na urozmaicenie poranków: po prostu wymieszaj kilka jajek z dowolnymi składnikami (warzywa, ser, mięso, zioła) i piecz je w foremkach do muffinek przez około 20 minut w temperaturze 180°C. Otrzymasz w ten sposób pojedyncze porcje, które świetnie nadają się do przygotowania posiłku lub nawet śniadania w biegu.

Dania te pozwalają również na zabawę kombinacjami smakowymi, które nie są możliwe do wykonania w cieplejszych miesiącach, kiedy świeże warzywa nie są dostępne. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .