Łatwo jest zapomnieć o kurtkach w okresie letnim. Możesz przejść przez całą wiosnę i lato bez potrzeby ich noszenia, ale jak tylko temperatury zaczynają spadać, to czas znaleźć sobie dobrą kurtkę. Wierzcie lub nie, ale można nosić kurtkę przez większość lata. Chodzi tylko o wybranie odpowiedniego fasonu kurtki dla swoich potrzeb.

Ogólnie rzecz biorąc, należy szukać czegoś, co jest lekkie, a jednocześnie ciepłe. Oznacza to, że powinieneś unikać ciężkich skórzanych kurtek typu bomber i wełnianych kurtek typu pea coat. Zamiast tego przymierzaj lekkie bawełniane kurtki, kurtki dżinsowe, a nawet płaszcze przeciwdeszczowe. Wodoodporna kurtka jest świetna, jeśli masz deszczowe lato – upewnij się tylko, że ma trochę miejsca pod spodem, abyś mógł założyć pod nią bluzę lub koszulę z długim rękawem, jeśli zrobi Ci się za zimno. Kluczem jest wybranie czegoś, co nie będzie zbyt gorące, gdy będziesz chodzić na zewnątrz w letnim słońcu.

Zachowaj otwarte opcje podczas zakupów lekkiej kurtki pod koniec sezonu. Jeśli na Twojej drodze pojawi się świetna oferta na kurtkę wiosenną, rozważ jej zakup teraz, na wypadek gdybyś potrzebował jej w późniejszym okresie roku. Być może właśnie ona pomoże Ci przetrwać kolejną zimę! 

 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://ohmadame.pl/ .