Joga to praktyka fizycznej, umysłowej i duchowej transformacji, która powstała w Indiach tysiące lat temu. Jest to sposób życia, który stał się popularny na Zachodzie w ciągu ostatnich kilku dekad. Dziś można znaleźć pozytywne aspekty jogi praktykowane przez ludzi w każdym wieku, zwłaszcza młodych. A dlaczego każdy powinien podjąć ten sport? Jakie są korzyści z jogi?

Być może słyszeliście, że joga pomaga uspokoić umysł i zmniejszyć niepokój. To prawda, że podczas pierwszej sesji lub dwóch prawdopodobnie poczujesz się bardzo zrelaksowany, ale jest coś więcej niż tylko uczucie mniejszego stresu po zajęciach. Joga oferuje szereg korzyści, w tym korzyści fizyczne.

1 – Poprawa równowagi i elastyczności — Wykonując różne pozy, będziesz stawiać wyzwanie swojemu ciału w sposób, do którego może nie być przyzwyczajone. Każda pozycja stwarza okazję dla twoich mięśni i stawów do wzmocnienia i poprawy ich elastyczności.

2 – Utrata wagi — Udowodniono, że joga pomaga ludziom schudnąć i utrzymać wagę. Efekt ten wynika częściowo z faktu, że joga pomaga spalić dodatkowe kalorie podczas gdy robisz ćwiczenia, ale również dlatego, że joga trenuje swój umysł, aby być świadomym tego, co jesz w ciągu dnia. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .