Leasing to korzystna umowa cywilnoprawna, dzięki której można użytkować samochód przez określony czas w zamian za ustaloną w umowie ratę. Można powiedzieć, że leasing bardzo przypomina formę długoterminowego wynajmu, dzięki któremu użytkownik nie staje się właścicielem pojazdu, a więc nie ponosi również wielu zobowiązań związanych z koniecznością jego utrzymania czy ubezpieczenia. Warto znaleźć najlepszą ofertę na leasing, szczególnie że nie brakuje ich na rynku.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Znalezienie dobrej oferty dostosowanej do potrzeb klienta nie zawsze jest łatwe. Może w tym pomóc porównywarka leasingu działająca w sieci. Można ją wykorzystać do uzyskania wstępnych informacji lub wyboru oferty, o ile przedmiot leasingu jest już sprecyzowany. Porównywarka zawiera bazę popularnych ofert, które dają możliwość porównania zasad finansowania oraz tego, która opcja dla klienta jest najbardziej opłacalna. Niezbędne jest podanie podstawowych danych dotyczących rodzaju finansowania, jego wartości, ilości rat, wysokości wkładu własnego czy wartości wykupu. Informacje te posłużą do stworzenia wstępnych ofert, które mogą zostać przedstawione przez konsultantów. Porównywarka leasingu działa zdalnie, dlatego klienci nie muszą wychodzić z domu, by uzyskać pełną informację dotyczącą finansowania.

Kto może skorzystać z leasingu?

Większość osób kojarzy słowo leasing z ofertą skierowaną wyłącznie do firm, jednak obecnie nie jest to regułą. Firmy najczęściej korzystają z oferty leasingu, ponieważ mogą one wliczyć go w koszty prowadzenia działalności, co okazuje się bardzo opłacalną metodę na posiadanie nowoczesnej floty pojazdów czy maszyn. Dla osób nieprowadzących działalności przeznaczony jest leasing konsumencki – oferta jest dostosowana do wymagań osób, które potrzebują nowego lub kilkuletniego pojazdu, jednak nie stać ich na zakup za gotówkę. Leasing jest alternatywą dla kredytu, ponieważ pozwala na wymianę samochodu co kilka lat, zgodnie z czasem, na który została zawarta dana umowa.