W wielu miejscach prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek. Są one skupowane przez osoby, które zajmują się ich segregowaniem, mieleniem, a pozyskany materiał sprzedają dalej z zyskiem. Wbrew pozorom, to bardzo fajny pomysł na biznes.

Do rozpoczęcia takiego biznesu potrzebne jest pomieszczenie, gdzie będą gromadzone nakrętki i granulator do tworzyw sztucznych, który nie kosztuje tak dużo jak mogłoby się wydawać. Oczywiście granulator do tworzyw sztucznych może być na początku używany. Aby czerpać większe zyski, warto zdecydować się na kolorystyczną segregację nakrętek. Granulat, który wtedy powstanie nie będzie miał mieszanych kolorów, a będzie jednej barwy, w sprzedaży zaś będzie chętniej kupowany, sprzedawać go można będzie za dużo wyższą cenę. Warto zaopatrzyć się też w stół do segregacji. Można go zrobić samemu, bowiem to nic innego jak stół z kilkoma otworami, pod które zakładane są worki, w poszczególne otwory wrzuca się nakrętki określonego koloru.

Taki skup nakrętek, mielenie ich i sprzedaż powstałego granulatu to fajny i stosunkowo prosty sposób na zarobek. Warto podjąć się takiego działania – to zapewnia zyski.