Pierwszym krokiem do budowy basenu jest przemyślenie lokalizacji. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, może być najlepiej zbudować basen na zewnątrz domu (jeśli masz szczęście, że masz taką opcję) i blisko obszaru życia na zewnątrz, takiego jak kuchnia na świeżym powietrzu lub patio. Alternatywnie, jeśli twój klimat nie pozwala na korzystanie z zewnątrz przez cały rok, możesz rozważyć umieszczenie go w środku na miesiące zimowe.

Jeśli chodzi o wymiary, będziesz potrzebował co najmniej 10 stóp przestrzeni po wszystkich stronach basenu dla łatwego dostępu i ruchu ludzi. Jeśli chcesz być w stanie pływać okrążenia w swoim basenie, jednak trzeba będzie co najmniej 20 stóp szerokości i 40 stóp długości (a nawet więcej długości, jeśli planujesz nurkowanie).

Jeśli planujesz swój własny projekt budowlany i nie masz z nim żadnego doświadczenia, zapytaj o sugestie, jak zacząć. Wiele stron internetowych poświęconych majsterkowaniu oferuje szczegółowe instrukcje, ale pamiętaj, że są to tylko przewodniki i nie ma gwarancji, że idealnie dopasują się do Twoich potrzeb. Wejdź na sielankowelove.pl i poznaj więcej interesujących treści.