Według badań, 8 godzin snu jest idealnym czasem dla większości dorosłych, jedak wielu z nas nie daje swojemu organizmowi wystarczająco dużo snu. Niezależnie od tego, czy jest to stres dnia, czy podniecenie związane z wielkim dniem jutro, bezsenność jest dużym problemem, z którym boryka się wiele osób.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, co jest przyczyną Twojej bezsenności. Jeśli masz problemy ze snem, ponieważ martwisz się o coś, spróbuj spisać swoje zmartwienia, abyś mógł odpowiednio się z nimi uporać. Upewnij się, że masz czas w swoim harmonogramie na ćwiczenia, ponieważ aktywność fizyczna pomaga poprawić jakość snu poprzez regulację produkcji hormonów. Staraj się kłaść spać i wstawać o tej samej porze każdego dnia, aby pomóc w regulacji zegara, a także unikaj kofeiny i alkoholu późno w ciągu dnia – oba mogą działać jak stymulanty i sprawić, że obudzisz się później niż byś chciał.

Spróbuj trochę jogi lub medytacji przed snem. Lepiej poznasz swoje ciało i dowiesz się, jak reaguje na różne rzeczy, dzięki czemu będziesz mogła wytestować różne sposoby, które Twoje ciało zrelaksują przed snem (np. słuchać muzyki lub brać kąpiel). Chociaż szklanka ciepłego mleka od dawna uważana jest za skuteczne lekarstwo na bezsenność, eksperci twierdzą, że nie ma dowodów na to, że faktycznie działa. Kluczem jest tutaj znalezienie tego, co pomaga ci się zrelaksować i się tego trzymać. Więcej podobnych porad na stronie https://minimish.pl/ .