Pakowanie to jedna z najbardziej żmudnych rzeczy, którą trzeba zrobić. Dla wielu osób jest to obowiązek na tym samym poziomie, co sprzątanie lub gotowanie. Musisz umieścić wszystko w odpowiedniej kolejności, upewnić się, że nie o niczym nie zapomnisz, a następnie przenieść bagaż z A do B.

Nawet jeśli wybierasz się tylko na kilka dni, większość ludzi ma tendencję do pakowania zbyt wielu rzeczy, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, czego potrzebuje. Zawsze lepiej jest przepakować, niż nie spakować.

 

Poniżej znajdziecie kilka rad, jak pakować się szybciej i wydajniej. Więcej podróżniczych, i nie tylko, wskazówek, na stronie https://travelglow.pl/ .

1) Nie układaj swoich ubrań w wielki stos, ale raczej zawijaj je pojedynczo w stare gazety lub ręczniki kuchenne.

2) Upewnij się, że każda warstwa ma co najmniej jeden element odzieży, który można nosić z dowolnymi innymi warstwami pod spodem. To pozwoli Ci mieszać i dopasowywać i tworzyć nowe stroje z ubraniami podczas podróży.  

3) Weź tylko te buty, które mogą pasować do wszystkich Twoich strojów, a jednocześnie pozwalają Ci być wygodnym (większość ludzi ma tendencję do nie noszenia wysokich obcasów podczas podróży).

4) Spakuj swoje kosmetyki w małe plastikowe torby, aby nie zostały zgniecione przez przypadek. Należy również upewnić się czy wszystkie torby są dobrze zamknięte.