Przygotowania do przeprowadzki to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby mieć pewność, że przebiegnie ona bezproblemowo. Osoby przeprowadzające się pobierają opłaty za godzinę, a jeśli masz dużo rzeczy, może to szybko okazać się kosztowne. Na stronie domzobrazka.pl znajdziesz więcej porad dotyczących urządzania domu. 

Przygotowania do przeprowadzki

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić przed planowaną datą przeprowadzki, aby zaoszczędzić pieniądze i czas:

  • Odgruzuj swój dom
  • Spakuj niepotrzebne przedmioty
  • Znajdź miejsce dla wszystkiego, co zatrzymasz
  • Wyraźnie oznacz pudła taśmą maskującą i markerem
  • Pozbądź się pudełek po ich spakowaniu

Co chcę ze sobą zabrać?

Możesz zatrzymać wszystko lub sprzedać, jeśli przeprowadzasz się za granicę lub na drugi koniec kraju. Jeśli zamierzasz wynajmować mieszkanie, możesz wszystko zatrzymać, ponieważ najprawdopodobniej będziesz mieć do dyspozycji miejsce do przechowywania. Jeśli masz własny dom i przeprowadzasz się na drugi koniec miasta, może się okazać, że nie ma sensu zabierać wszystkiego ze sobą ze względu na koszty transportu.

Jeśli planujesz sprzedać przedmioty w przyszłości, rozważ wynajęcie magazynu na ten czas, zamiast pakować rzeczy i pozbywać się ich całkowicie, jeśli będą przydatne w przyszłości.

Przygotowania do przeprowadzki to niezwykle stresujące doświadczenie, ale nie musi tak być. Zanim zaczniesz się pakować, upewnij się, że pozbyłeś się niepotrzebnych przedmiotów. Najlepiej oddać je w formie darowizny lub podarować rodzinie i przyjaciołom, zamiast wyrzucać. Pozwoli to zaoszczędzić czas w trakcie przeprowadzki, a także sprawi, że będzie ona łatwiejsza dla Twoich pleców i stawów.

Dzień przeprowadzki

Przed rozpoczęciem przeprowadzki upewnij się, że wszystkie możliwe drogi są wolne. Jeśli na drodze stoją meble, poproś kogoś o pomoc w ich przesunięciu, zanim wniesiesz swoje rzeczy. Pozwoli to uniknąć ewentualnych uszkodzeń lub zniszczeń podczas transportu.