Możesz myśleć, że mycie zębów dwa razy dziennie wystarczy, aby utrzymać je w zdrowiu, ale tak nie jest. A jeśli nie wiesz, co jeszcze powinieneś zrobić, możesz narażać swój uśmiech na ryzyko. Nie pozwól, aby Twoja słaba higiena jamy ustnej zniszczyła piękny uśmiech, na który tak ciężko pracowałeś! 

Samo szczotkowanie nie wystarczy, aby dobrze zadbać o swoje zęby. Najważniejszą rzeczą jest wyrobienie sobie nawyku nitkowania zębów. Nitkowanie może przejść między zębami, które są zbyt blisko siebie, aby dotrzeć do szczoteczki do zębów i usunąć płytkę nazębną i kawałki jedzenia, które mogą prowadzić do ubytków i innych problemów. Innym ważnym elementem dbania o zęby jest regularne odwiedzanie dentysty – profesjonaliści mogą tam wyczyścić wszelkie nagromadzone płytki nazębne, których nie udało Ci się pozbyć na własną rękę, i upewnić się, że nie ma żadnych ubytków, które zaczynają się tworzyć, ani niczego, co mogłoby stać się dla Ciebie problemem w przyszłości.

Jeśli chodzi o szczotkowanie, ważne jest nie tylko szczotkowanie dwa razy dziennie, ale także stosowanie odpowiedniej techniki. Jeśli używasz manualnej szczoteczki do zębów, trzymaj ją pod kątem 45 stopni w stosunku do dziąseł, a włosie kieruj w stronę tylnej części jamy ustnej. 

Więcej artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .