Inteligentna pralka wykorzystuje podłączone urządzenie, takie jak smartfon lub tablet, aby poinformować Cię, czy Twoje ubrania są czyste, a nawet jak długo siedzą w pralce.

Aby to zrobić, na bębnie wewnątrz pralki znajduje się czujnik, który informuje o temperaturze wody, co pomaga określić, na ile czasu należy ustawić cykl. Czujnik informuje również pralkę, czy są w niej jakieś ubrania, aby mogła działać prawidłowo.

Czujniki dostosowują się również do konkretnego rozmiaru ładunku, co pozwala na dokładniejsze czasy prania i funkcje takie jak “Szybkie pranie” Google.

Oprócz wyczuwania temperatury i ubrań, inteligentne pralki wykorzystują również czujniki do innych funkcji. Technologia FlowSense wyczuwa, ile wody wpływa do bębna podczas cyklu prania, pomagając zapobiegać przepełnieniu, które może prowadzić do przecieków i rozwoju pleśni w ścianach.

Inna funkcja wykorzystuje dźwięk do określenia, kiedy pranie jest gotowe, dzięki czemu nie musisz stale sprawdzać stanu prania lub ryzykować, że zapomnisz o nim i będziesz mieć mokre ubrania w pralce, aż w końcu sprawdzisz je ponownie. To może zaoszczędzić energię i czas, zapewniając, że pranie nie siedzi w pralce przez cały dzień, podczas gdy nie ma Cię w domu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .