Kiedy robisz nowy tatuaż, jest to ekscytujące doświadczenie. Ból, który znosisz podczas procesu, jest tego wart, ponieważ w końcu zostajesz z czymś, co będzie częścią ciebie na zawsze. Ale co się dzieje po opuszczeniu salonu tatuażu? Istnieje kilka rzeczy, które należy zrobić i przestrzegać, aby upewnić się, że twój tatuaż goi się prawidłowo i pozostanie tak samo piękny, jak po wyjściu z salonu. Więcej m.in. pielęgnacyjnych porad na stronie https://allbeauties.pl/ .

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dokładne wyczyszczenie go za pomocą antybakteryjnego mydła i wody. Pamiętaj, aby wybrać mydło, które zostało zatwierdzone przez FDA, ponieważ te mydła są bardziej skuteczne w zabijaniu zarazków i bakterii niż inne rodzaje. Twój tatuator może dać ci konkretny roztwór czyszczący, jeśli go posiada. Postępuj dokładnie zgodnie z ich instrukcjami, ponieważ pomoże to uniknąć infekcji i zachęci do prawidłowego gojenia się tatuażu.

Kolejnym krokiem jest nałożenie bezzapachowego balsamu lub maści na wytatuowaną skórę. Wielu artystów używa specjalnych balsamów lub maści do pielęgnacji po tatuażu ze względów estetycznych, ale użycie czegokolwiek innego niż bezzapachowy balsam prawdopodobnie spowoduje dodatkowe podrażnienie skóry, spowalniając lub nawet zatrzymując proces gojenia. Jeśli planujesz wykonanie kolejnego tatuażu w przyszłości, ważne jest, aby nie używać żadnego rodzaju balsamu zapachowego, ponieważ zapachy mogą powodować reakcje przy wielokrotnym stosowaniu.

Warto również pamiętać o niewystawianiu go przez pierwszy miesiąc po zagojeniu na słońce.