Jak często należy zjechać na pobocze i zrobić przerwę na toaletę podczas jazdy? To pytanie, którego nikt nie chce zadać, ale każdy chce uzyskać odpowiedź. Jak się okazuje, nie jest to łatwa rzecz do odpowiedzenia. Sprawdź koniecznie mototeams.pl

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest czas trwania podróży. Najlepiej jest korzystać z toalety co około dwie godziny. Jeśli jednak jedziesz krócej niż dwie godziny, pit stop nie jest tak naprawdę konieczny.

Następnie pomyśl o swoim stanie fizycznym. Jeśli ostatnio coś piłeś lub jadłeś (lub jedno i drugie), możesz być bardziej skłonny do odczuwania skutków konieczności skorzystania z toalety wcześniej niż zwykle. Jeśli nie jesteś głodny ani spragniony, prawdopodobnie nie musisz się martwić o awaryjną przerwę na toaletę w środku podróży.

Ostatnią rzeczą do rozważenia jest to, gdzie idziesz. Jeśli podróżujesz w nieznanym obszarze, może nie być nigdzie odpowiedniego do przerw na toaletę dla dość dużej odległości na autostradzie. Być może będziesz musiał zrobić kilka przystanków z przestrzeganiem ograniczeń prędkości, próbując znaleźć bezpieczne i względnie sanitarne miejsce! W takim przypadku lepiej zaplanować kilka krótkich postojów niż jeden długi na początku podróży.