2020 rok przyniósł nam ciekawe propozycje filmowe. Wiele osób czekało właśnie na nie. Filmy, które zaprezentujemy poniżej są warte obejrzenia, nie tylko w 2020 roku. Warto wrócić do nich również później.

Judy

Film opowiada historię nieco ekscentrycznej piosenkarki Judy Garland. Wciela się w nią zaskakująca oraz rewelacyjna Renee Zellweger. Obraz pokazuje nam ciemną stronę sławy, ale również dobre momenty. To historia nieco zagubionej, ale walecznej matki, która pomimo wciąż rozwijającej się kariery estradowej chce stworzyć swoim dzieciom możliwie jak najszczęśliwsze dzieciństwo. Film biograficzny, pełen humoru oraz charakterystycznych postaci drugoplanowych. Biografia zrealizowana jest w prawdziwie hollywoodzkim stylu. Pełna jest bardzo wzruszających momentów oraz wspaniałej muzyki.

Jojo Rabbit

To satywa Taiki Waitiego, który poprzez swój obraz próbuje uczyć nas humanizmu w świecie indoktrynacji oraz toksycznych relacji międzyludzkich. W filmie połączony jest humor oraz refleksyjne podejście do ludzkiej natury i jej zawiłości. Film opowiada o młodym chłopcu, który pochodzi z nazistowskiej rodziny. Pewnego dnia ratuje przed niebezpieczeństwem młodą Żydówkę. Mimo tego czynu nadal chce pozostać nazistą. Film zachwyca swoim komediowym obliczem, ale jednocześnie jest nieco gorzkim obrazem tego, jak dorośli mogą zniszczyć niewinne, dziecięce serca.

1917

Nowatorski i spektakularny film wojenny, którego reżyserem jest Sam Mendes. Historia wojenna, która nie tylko zachwyca nas scenografią, ale również świetnym oddaniem wojennych realiów. Jednocześnie porusza nasze emocje oraz przeraża. Widz jest mocno wciągnięty w akcję filmu, dzięki rewelacyjnym zdjęciom Rogera Deakinsa. Cały film idealnie oddaje realia, a także ogrom I wojny światowej, która była ostatnio nieco pominięta przez reżyserów. Opowiada on o dwóch młodych żołnierzach – Schofield i Blake, którzy dostają bardzo trudną misję. Mają za zadanie przedostać się za linię wroga, by dostarczyć bardzo tajną wiadomość. Pozwoli ona brytyjskim żołnierzom uniknąć śmiertelnej pułapki.

Proxima

Proxima jest niezwykłym obrazem, pokazującym pierwotną siłę, jaką jest instynkt macierzyński. W filmie ukazane są różne oblicza miłości, które pokazane są z wielkim wyczuciem oraz psychologicznym zrozumieniem tematu. W trakcie oglądania widz jest wciągnięty w psychologiczny świat, pełen zawiłości oraz emocji. Wielkość tego obrazu opiera się również na rewelacyjnej roli Evy Green.

Wyspa Fantazji

Głównym bohaterem filmu jest Mr. Roarke, który posiada luksusowy kurort dla osób z wyższych sfer. Jest on umiejscowiony na jednej z rajskich wysp. To niezwykłe miejsce, ponieważ za pokaźną opłatą bogacze mogą w nim spełniać swoje najbardziej skrywane fantazje. Marzenia mogą okazać się prawdziwym koszmarem, a osoby znajdujące się na wyspie muszą rozwikłać jej zagadkę, by uniknąć śmierci.

Dolittle

Film jest ekranizacją słynnej na całym świecie książki dla dzieci o niezwykłym lekarzu weterynarii Doktorze Dolittle. Obraz pokazuje nam wspaniałą więź człowieka ze zwierzęciem. W zabawny sposób pokazuje młodszym i starszym widzom wartość zwierząt w naszym świecie i zadaje pytanie: jak bardzo różnimy się od innych gatunków zwierząt i czy zasłużyliśmy sobie na ich uznanie i szacunek.

Mulan

Historia dzielnej Mulan doczekała się swojej aktorskiej wersji. Mulan postanawia pomóc swojemu schorowanemu ojcu i w przebraniu mężczyzny zaciąga się do wojska. Poznaje tam przystojnego oficera, w którym się zakochuje. Film pokazuje siłę, która może iść w parze z odwagą oraz kobiecością. To wspaniale wykonana ekranizacja, która zachwyci nie tylko młodszą część widowni. Zachwycają przede wszystkim wspaniałe zdjęcia oraz bardzo dopracowana scenografia, oddająca idealnie charakter oraz zapierające dech w piersiach piękno dawnych Chin. Historia Mulan może do dziś inspirować wiele kobiet do bycia bardziej odważną i pewną siebie kobietą.