Skanery Faro Focus powstały w odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie na pomiary wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki swoimi funkcjonalnościom naturalnie wspierają takie branże jak architektura, budownictwo, projektowanie produktów czy kryminalistyka. Użytkownicy wskazują przede wszystkim na takie zalety Faro Focus jak możliwość wykonania bardzo szybkich skanów powierzchni bardzo dużych obiektów, wytrzymałość na ciężkie i niekorzystne warunki atmosferyczne, możliwość łatwego i bezproblemowego przenoszenia i użytkowania ze względu na kompaktowy kształt skanerów.

Praca skanera Faro Focus jest dodatkowo wspierana przez w pełni profesjonalne oprogramowanie, które dedykowane jest do tworzenia parametrycznych modeli 3D. Dzięki modułowej budowie oprogramowanie jest w pełni skalowane, co pozwala na dopasowanie jego funkcjonalności do potrzeb użytkowników przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. W VPI Polska staramy się zawsze jak najlepiej dopasować funkcjonalności poszczególnych rozwiązań do potrzeb naszych klientów. Dlatego też w przypadku skanerów Faro Focus rekomendujemy ich użycie w przypadku potrzeby tworzenia modeli 3D budynków, jeśli klienci chcą skorzystać z potencjału technologii i BIM bądź gdy planują przebudowę obiektów. Jeśli musimy skontrolować stan rur czy konstrukcji to skanery Faro Focus będą doskonałym rozwiązaniem także w tym przypadku. Ze względu na dużą dokładność możliwości pomiarowych, a także precyzję i szybkość wykonywania pomiarów stanowią doskonałe narzędzie do wykonania inwentaryzacji budynków.

Skanery Faro Focus sprawdzą się także w okolicznościach, gdy mamy potrzebę przeprowadzenia inwentaryzacji zabytków, a także dokonania jej późniejszej analizy i stworzenia planu odnośnie dalszych działań. W połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem zyskujemy kompleksowe narzędzie, które pozwoli nam nie tylko na zmierzenie wszystkich, interesujących nas elementów, utworzenie ich zapisu w cyfrowej formie, ale także pokaże nam potencjał do dalszych działań związanych z obiektami.