FAQ - strony internetowe

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Projekt strony będzie w całości indywidualnie spersonalizowany pod Państwa wymagania. Każda realizacja jest traktowana wyjątkowo i dlatego nie spotkasz takiej u innych.

Tak, oczywiście że kompleksowo zajmujemy się tematem aby Twoja strona internetowa spełniała oczekiwania i obsługa nie sprawiała problemów. W tym zakresie możemy udzielić niezbędnej pomocy przy wyborze domeny, hostingu, kwestią pozycjonowania lub też całkowicie zająć się tymi sprawami za Ciebie, tak abyś już nie musiał się o to martwić.

Zajmujemy się pozycjonowaniem stron internetowych dla uzyskania wyników w wyszukiwarce Google. Aby uzyskać więcej szczegółów należy przedstawić pożądane frazy, słowa kluczowe, które chcieliby Państwo aby pojawiły się na górze listy wyszukiwania a my wycenimy oraz oszacujemy potrzebny czas na to aby uzyskać zamierzony efekt. Więcej informacji na dedykowanej stronie Pozycjonowanie

Responsywność polega na dostosowaniu elementów Twojej strony internetowej do rozmiaru wyświetlacza na którym dana strona internetowa jest prezentowana.

Twoja strona będzie dobrze prezentowała się zarówno na laptopie, tablecie, czy smartphonie.

Oczywiście, że tak. Twoja strona będzie wyświetlała się poprawnie na każdego rodzaju urządzeniu we właściwy sposób dostosowany do ekranu ów urządzania.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji co do możliwości dostarczenia/przesłania Państwa danych, grafik, tekstów potrzebnych do utworzenia strony:

 • serwer FTP – dane do konfiguracji FTP:
  Nazwa serwera FTP: ftp.komputik.nazwa.pl
  login: komputik_klienci
  hasło: Klienci@Komputik.pl
  Poniżej link do poradników w jaki sposób skonfigurować połączenie z serwerem FTP na poszczególnych programach:
  https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/konfiguracje/konfiguracja-ftp/
  Można również przesłać prośbę na adres: komputik.klienci@gmail.com​​
  o przyznanie dostępu do indywidualnego serwera/folderu z nazwą Państwa firmy
 • dysk Google – link udostępnienia folderu:
  https://drive.google.com/open?id=1ZKqWAPeLMiDt7oZ94VMraIJDUcgpetcR
  Można również przesłać prośbę na adres: komputik.klienci@gmail.com​​
  o przyznanie dostępu do indywidualnego folderu z nazwą Państwa firmy
 • poczta e-mail:
  info@komputik.pl
  komputik.info@gmail.com
  komputik.klienci@gmail.com
 • Poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej znajdujący się w dolnej części nad stopką

Tak, oczywiście; Należy jednak wcześniej o tym poinformować oraz przesłać niezbędne dane dotyczące dotychczasowych warunków technicznych oraz wizualnych takich jak:

 • dane do logowania do dostawcy domeny (login, hasło, adres do logowania),
 • dane do logowania do hostingodawcy/bądź serwera na którym utrzymywana jest strona (login, hasło, adres do logowania),
 • informacje nt. istniejących skrzynek pocztowych lub chęci ich utworzenia,
 • kwestia grafiki/loga oraz innych elementów znajdujących się na stronie, które mają zostać przeniesione lub utworzone od nowa,
 • mapa/plan strony tj. tytuły stron, które mają znaleźć się na stronie jak np. „strona główna”, „o nas”, „kontakt”, „blog” itp.
 • teksty które mają znajeźć się na poszczególnych w/w stronach;
 • kwestia dodatkowych modyfikacji, integracji z innymi aplikacjami np. Messenger, Panel klienta, E-sklep, Allegro itp.

Tak, ilość poprawek do projektu wstępnego przed Twoją akceptacją jest nieograniczona. Oznacza to, że każdy element projektu może zostać zmieniony na Twoją prośbę.

FAQ - pozycjonowanie

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Pozycjonowanie stron internetowych jest formą reklamy przeznaczoną dla klientów pragnących zaistnieć w internecie. Jej najważniejsze cechy to: • skuteczność, ponieważ relatywnie niewielkim kosztem oraz wysiłkiem pozwala dotrzeć do wielu odbiorców; • precyzja, ponieważ możliwe jest bardzo dokładne sprofilowanie grupy odbiorców naszych treści; • zasięg, ponieważ połączenie z internetem posiada już większość gospodarstw domowych i firm. • SEO ang. Search Engine Optimization

Płatność za usługę naliczana jest wyłącznie od efektu. Oznacza to, że tak długo, jak Twoja strona nie osiąga wyniku, czyli obecności pod daną frazą w TOP10 wynikó Google™, tak długo opłata nie jest naliczana. Raz na miesiąc wystawiana jest faktura VAT za usługę. Umowa podpisywana jest na minimum 12 miesięcy.

Pozycjonowanie stron internetowy to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod przyciągania użytkowników. Wynika to stąd, że w dzisiejszych czasach ludzie wyszukują informacji głównie w internecie przy użyciu najpopularniejszej z wyszukiwarek Google™. Co więcej, pozycja w Top10 wyników Google™ sprawia, że Klienci postrzegają Twoją firmę, jako godną zaufania, prestiżową i cieszącą się uznaniem.

Pozycjonowanie stron internetowych bazuje na znanych elementach algorytmów wyszukiwarek, opartych m.in. na słowach/frazach kluczowych, treści strony, nagłówkach lub kodzie strony. Algorytm wykorzystywany przez Google™ jest bardzo złożony, na podstawie którego obliczana jest trafność wyników dla wpisanego przez użytkownika słowa kluczowego lub frazy.

Słowa lub frazy kluczowe to określenia najlepiej oddające zawartość danej strony internetowej. Mogę mieć postać jednowyrazowych haseł (np. stomatologia, marketing, wizaż itd.) lub układu tych słów, czyli frazy (np. usługi szewskie, prawo jazdy, marketing internetowy, itd.). Właściwe sformułowanie słów kluczowych, a następnie użycie ich do pozycjonowania ma ogromny wpływ na popularność danej witryny internetowej.

Przygotowując ofertę KOMPUTIK zadbaliśmy o to, żeby każdy przedsiębiorca znalazł w niej usługę odpowiednią dla siebie. Jeśli więc, prowadzisz sklep internetowy lub inną działalność w sieci – skorzystaj z usługi –pozycjonowania sklepów internetowych. Wyraźnie zwiększysz w ten sposób ruch na swojej stronie przy relatywnie niskich wydatkach na marketing. Jeśli prowadzisz działalność międzynarodową – z pewnością zainteresuje Cię usługa pozycjonowanie zagranicznego. Dzięki temu, znacząco rozszerzysz grono swoich Klientów i zwiększysz rynek zbytu, wykorzystując na swoją korzyść zachodzące współcześnie procesy globalizacji. Przedsiębiorcom działającym na rynku lokalnym lub w określonym regionie na pewno przyda się pozycjonowanie regionalne. Przygotowując tę usługę, wykorzystaliśmy dane statystyczne, z których wynika, że 80% zapytań wpisywanych w wyszukiwarce Google™ dotyczy właśnie usług lokalnych. Nie czekaj więc i wyjdź naprzeciw oczekiwań swoich Klientów. Zadbaliśmy również o przedsiębiorców z ograniczonym budżetem na marketing i reklamę. W naszej ofercie znajdziesz również usługę pozycjonowania pre-paid, która jest wykonywana tylko do momentu wykorzystania określonych nakładów finansowych.Warto również dodać, że opłaty za wszystkie te usługi naliczane są od efektu, co znaczy, że rozliczamy się tylko wówczas, kiedy strona pozycjonowana przez nas znajduje się w Top10 wyników Google™. Na współpracy z firmą KOMPUTIK możesz więc tylko zyskać, niczym przy tym nie ryzykując.

Wypełnij formularz znajdujący się powyżej, a w KOMPUTIK bezpłatnie przeprowadzimy analizę kosztów pozycjonowania Twojej strony. Pamiętaj, że marketing internetowy jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej skutecznych metod promocji, a przy tym wymaga stosunkowo niskich nakładów finansowych. Możesz się o tym przekonać, wpisując dane w okienku poniżej. Chętnie odpowiemy również na Twoje pytania drogą mailową lub telefonicznie.

Podniesienie pozycji strony internetowej w Google może pojawić się już po 3-5 tygodniach. Okres oczekiwania na top 10 jest w dużej mierze uzależniony od budowy strony internetowej i uzupełnienia jej wartościową treścią oraz od konkurencyjności danej branży. Pozycjonowanie to proces czasochłonny i długotrwały ale z długiej perspektywy jest bardzo opłacalne.