Zastanawiasz się, czy ocieplić poddasze nowoczesnym systemem z zastosowaniem pianki pur, a może pozostać przy tradycyjnym sposobie ocieplenia wełną mineralną? Odpowiedź jest prosta, skorzystaj z ocieplenia pianką, zgodnie z innowacyjną sztuką budownictwa. Nie bez powodu właśnie ten sposób utrzymania ciepła w górnych partiach domu cieszy się tak ogromną popularnością. Dowiedz się więcej już teraz. 

 

Niwelowanie ryzyka powstawania mostków termicznych 

 

Podstawowym walorem wykorzystania pianki pur do ocieplenia poddasza jest ten, który mówi o całkowitym eliminowaniu tzw. mostków termicznych, które niestety bardzo często pojawiają się przy ociepleniu poddasza wełną mineralną. Zwróć uwagę, że poddasze na specyficzną konstrukcję i sporo elementów, na przykład krokwie, które trzeba potraktować specjalnie. Pianka wchodzi dokładnie w każdą szczelinę, nie pozwala na najmniejsze niedociągnięcia. Mostki termiczne, które w jej przypadku nie powstają w ogóle, mogą niestety przyczyniać się do uciekania generowanego wewnątrz ciepła. To z kolei wpływa niekorzystnie nie tylko na komfort codziennego mieszkania, ale i wysokie rachunki w ramach eksploatacji nieruchomości. 

 

Optymalne wyciszenie i inne, korzystne właściwości pianki pur 

 

Jak potwierdzają fachowcy, którzy na co dzień zajmują się ociepleniem budynku w Poznaniu, to właśnie pianka pur uznawana jest za doskonały materiał izolacyjny, również jeśli chodzi o jej dźwiękoszczelność. Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, ta opcja będzie doskonała. 

Warto również powiedzieć o innych zaletach pianki. Poddasze pozostaje przyjemnie wychłodzone, nawet w czasie przedłużających się upałów. Montaż tego rodzaju ocieplenia trwa dosłownie kilka godzin, nie wymaga nadmiaru pracy, a wnętrze pozostaje idealnie czyste.