Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Przed rozpoczęciem samego zabiegu depilacji laserowej bikini konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem kliniki. Podczas rozmowy określany jest zakres zabiegu (które powierzchnie będą epilowane). Wnikliwy wywiad wyklucza przeciwwskazania do depilacji. Ostatnią częścią konsultacji jest zbadanie skóry, która ma zostać poddana zabiegowi z użyciem lasera. Przed samym zabiegiem ustawiane są parametry wiązki, na podstawie wcześniej określonej ilości melaniny w tkankach. Osoba przeprowadzająca procedurę wybiera głowicę urządzenia w zależności od powierzchni skóry poddawanej depilacji. Małe końcówki emitujące promienie laserowe pozwalają na zachowanie większej precyzji w przypadku epilacji mniejszych obszarów ciała. Głowica przykładana jest punkt po punkcie do kolejnych obszarów poddawanych zabiegowi. Czas całej procedury jest różny, w zależności od depilowanej powierzchni. Średnio zabieg trwa mniej niż pół godziny.

Czy depilacja okolicy bikini urządzeniem laserowym boli?

Należy pamiętać, że okolica bikini jest wyjątkowo wrażliwa. Odczucia zależą głównie od indywidualnych predyspozycji. Możliwe, że w trakcie depilacji odczuwane będzie pieczenie. Jeżeli wystąpią nieprzyjemne objawy, łatwo można je zniwelować, korzystając z zimnych kompresów lub specjalnego zimnego nadmuchu powietrza.

W jaki sposób się przygotować?

Epilacja jest przeprowadzana na wyjątkowo wrażliwym obszarze ciała. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, żeby uniknąć dodatkowych podrażnień. Po pierwsze należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do depilacji. Lista jest wymieniona poniżej. Nie powinno się opalać miejsc przeznaczonych do epilacji przynajmniej przez miesiąc przed zabiegiem. Jeżeli skóra w miejscu depilowanym jest sucha, należy odpowiednio wcześniej zadbać o jej nawilżenie. Odpowiedni czas przed zabiegiem trzeba odstawić leki oraz inne środki o działaniu fotouczulającym (na przykład rumianek, nagietek, dziurawiec czy pochodne witaminy A). Przez miesiąc przed zabiegiem nie należy pozbywać się włosów w sposób mechaniczny (wosk, penseta, depilator).Dzień lub dwa przed zabiegiem pozbądź się włosów z depilowanego laserem miejsca przy pomocy maszynki do golenia. Przyczyni się to do skrócenia czasu trwania zabiegu. W dzień epilacji laserowej skóra powinna być wolna od kremów i balsamów.