Woda daje wiele korzyści, m.in. nawadnia nasz organizm, co jest szczególnie przydatne po treningu. Są jednak osoby, które nie przepadają za smakiem zwykłej wody. Jeżeli jesteś jedną z nich, możesz to zmienić. Wystarczy, że dodasz do swojej wody cytrynę, cynamon lub miód. Woda wciąż będzie zdrowa, a dzięki temu zyska smak. Możesz również zakupić różne smaki do wody, które są dostępne w wielu sklepach. Jeśli jednak nadal Cię to nie przekonuje, warto zamienić wodę na inny napój. Poniżej znajdziesz kilka zamienników.

-Kawa: Wypicie kawy rano pomaga się obudzić wielu osobom, a jeśli piją ją przez cały dzień, utrzymują energię. Kawa ma w sobie dużo kofeiny i prawdopodobnie dlatego ludzie czują się tak świetnie po jej wypiciu.

-Mrożona herbata: Jeśli jesteś bardziej ziołowej herbaty rodzaju osoby, mrożona herbata jest świetną opcją. To również ma dużo kofeiny, ale nie będzie utrudniało np. zasypiania, jeśli wypijesz jej zbyt dużo (w przeciwieństwie do kawy).

-Soda: Soda również jest dobrym zamiennikiem dla wody, ponieważ jest pyszna i daje energię.

Warto jednak pamiętać, że woda nie ma żadnych kalorii – możesz pić jej tyle, ile chcesz, nie jedząc nic innego, a twoje ciało nie przybierze na wadze. Zastępowanie wody innymi napojami oznacza, że przyjmujesz do swojego organizmu dodatkowe kalorie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .