Prestashop to jeden spośród niezwykle popularanych skryptów do zarządzania sklepu internetowego. Także ma mocno poszerzoną społeczność oraz dużo wtyczek zwiększających użyteczności. Dosyć odpowiednia skuteczność, poszerzona użyteczność oraz w miarę łatwy sposób zmian urządzenia czynią go jedną spośród lepszych aplikacji dla informatyków. W zestawieniu z takim systemem jak Magento to PrestaShop ma dosyć mechaniczny oraz przyswajalny panel administracyjny. Jest to ważne dla tychże, jacy właśnie rozpoczynają własną przygodę w internecie.

Czym jest PrestaShop?

Na oficjalnej stronie mamy nagłówek na cały monitor: „Otwórz darmowo własny sklep internetowy”. Oraz jest to niezwykle konkretny oraz kompatybilny z prawdą komunikat. PrestaShop to otwarte oprogramowanie, jakie pozwoli nam zrobić prawidłowy oraz praktyczny sklep internetowy. Sklep funkcjonujący na bazie PrestaShop jest rzeczywiście własny, oraz naprawdę – jest bezpłatny, ponieważ ściągamy go za darmo z oficjalnej strony PrestaShop. Jedyne wydatki jakie ponosimy to hosting oraz domena (tak jak przy normalnej stronie internetowej), czy opcjonalnie może dojść pomoc we zastosowaniu czy usługa dodania danych niezbędnych nam użyteczności poprzez informatyka.

PrestaShop jest bezpłatny

Założenie konta oraz korzystanie spośród platformy PrestaShop jest zupełnie bezpłatne, dzięki temu możesz najwyżej zmniejszyć wydatki z tymże powiązane. Zwłaszcza jest to istotne wówczas, kiedy starczy Ci prosty sklep, bez specjalnych funkcji czy właśnie rozpoczynasz własną przygodę z e-commerce oraz nie zamierzasz ponosić nadmiernych inwestycji. Jeśli zależy Ci na większej różnorodności, to przygotuj się na koszty powiązane z zakupem szablonu i kolejnymi udogodnieniom, np. mapą wskazującą lokalizację itp.