Agencja interaktywna to firma, która wykorzystuje media cyfrowe i technologię do tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych, gier wideo i innych programów interaktywnych, które są wykorzystywane w Internecie. 

Agencje interaktywne, lub “firmy interaktywne”, zazwyczaj współpracują z przedsiębiorstwami każdej wielkości. Współpracują z klientami w celu stworzenia treści, które funkcjonują w Internecie w taki sposób, że mogą być dostępne dla ludzi w dowolnym miejscu i czasie. Celem projektowania stron internetowych jest udostępnienie informacji jak największej liczbie odbiorców. Agencje interaktywne wykorzystują strony internetowe jako sposób komunikacji z konsumentami, jednocześnie zwiększając swoją widoczność poprzez optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Agencje interaktywne zazwyczaj specjalizują się w jednej branży, takiej jak kancelarie prawne, restauracje, muzea czy gabinety lekarskie. Dlatego też są zatrudniane do projektów związanych z tymi dziedzinami. Na przykład strona internetowa dla kancelarii prawnej będzie miała inną funkcjonalność niż ta dla restauracji. Ważne jest, aby określić, jaki rodzaj obecności online chcesz przed zatrudnieniem agencji interaktywnej, ponieważ pomoże im określić, jak najlepiej osiągnąć swoje cele. Być może chcesz mieć stronę internetową, która działa dobrze na urządzeniach mobilnych lub po prostu potrzebuje aktualizacji, abyś mógł skorzystać z nowych technologii. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://medialis.pl/ .