Są momenty, kiedy dzwoni do nas nieznany numer telefonu. Nie zawsze powinniśmy odbierać, zwłaszcza jeśli nie wiemy czyj to numer. Jeśli nie wiadomo kto dzwonił, możemy sprawdzić co to za numer telefonu. Można zrobić to bardzo prosto za pomocą specjalnej strony www lub aplikacji na telefon.

Sprawdź numer

Są polskie serwisy, które pomogą nam sprawdzić numer telefonu, który do nas dzwoni. Po wpisaniu numeru telefonu można zobaczyć, czy jest to osoba prywatna, czy call center, które pracuje na zlecenie firm związanych z ubezpieczeniami lub finansami. To najprostszy sposób, by sprawdzić co to za numer telefonu. Jeśli chcemy dokładniej wiedzieć, czyj to numer telefonu, możemy użyć również odpowiedniej aplikacji.

Jeśli chodzi o nasze rodzime serwisy do sprawdzania numerów telefonu, to są to , który posiada w swojej bazie nawet 3 miliardy numerów telefonu z całego świata. Aby móc korzystać ze strony, należy posiadać konto Google lub Microsoft. Za jego pomocą logujemy się na stronie i w wyszukiwarce możemy wpisać numer, który do nas dzwonił. W ten sposób wiemy czyj to numer.

Aby sprawdzić numer telefonu wystarczy jedynie logowanie. W trakcie logowania każdy użytkownik udostępnia swoją listę kontaktów serwisowi Truecaller, w ten sposób serwis tworzy bazę numerów.

Co to za numer

Są również inne serwisy, które podpowiedzą nam jaki to numer telefonu. Bardzo sprawni działa także serwis Sync.me, który jest podobny do wyżej wspomnianego przez nas Trucaller. Sync.me jest również aplikacją na telefon, która pozwala sprawdzić nam kto dzwonił na naszą komórkę. Aplikacja sprawdź numer, umożliwiająca nam sprawdzenie co to za numer telefonu, który do nas dzwonił. Aplikacja ma tę zaletę, że pokazuje kto dzwonił, ale również sprawdza czyj to numer w czasie rzeczywistym, czyli w momencie, kiedy nie wpisany na listę kontaktów numer próbuje się z nami skontaktować. Aby aplikacja działała, musi być ona ściągnięta oraz zainstalowana. Najlepiej, jeśli sami będziemy posiadali smartfona z wgranym systemem Android, na którym aplikacja będzie działała. Warto do aplikacji typu co to za numer, mieć również działające konto Google, które jest automatycznie połączone z naszą skrzynką kontaktów. Jest to przydatne do sprawdzenia numeru telefonu, ale także w innych przypadkach.

Pamiętajcie, jeśli chcecie korzystać z usług takich serwisów jak Truecaller oraz Sync.me warto założyć dodatkowe konto Google’a, które nie jest połączone z waszą skrzynką kontaktową. Przyda się ono nie tylko w przypadku sprawdzania nieznanego numeru telefonu, ale również w wielu innych przypadkach.

Kto dzwonił

Oprócz aplikacji na telefon, takich jak Sync.me istnieje wiele stron internetowych, które posiadają numery telefonów dostępne publicznie. Można z nich korzystać nieodpłatnie. Jest to m.in. strona Numerytelefonu.com, na której można sprawdzić praktycznie dowolny numer telefonu. Strona sprawdzająca jaki to numer jest tworzona przez samych użytkowników. Bardzo pożyteczna w takim wypadku jest także strona Nieznany-numer.pl, na której sprawdzimy kto dzwonił. Na stronie dostępne są również numery premium oraz zobaczymy koszt połączeń za każdy z tych numerów. Bardzo ważną stroną jest także portal Ktoto.info. Na nim znaleźć można poradniki oraz przepisy prawne, które obowiązują wszystkich telemarketerów. Najczęściej dzwonią oni z numerów zastrzeżonych, których nie możemy znaleźć na serwisach kto dzwonił. Oprócz portalu informacyjnego, można skorzystać również z bardzo przydatnej aplikacji na telefon Truecaller – Spam Identification&Block. Z jej pomocą można sprawdzić, nie tylko kto dzwonił i co to za numer, ale również pozyskać informacje, czy ten numer jest bezpieczny.

Czemu warto sprawdzi czyj to numer?

Nieznany numer warto sprawdzać, zwłaszcza zanim zdecydujemy się na niego oddzwonić. Powinny zastanowić nas numery bardzo długie, o nieznanym nam prefixie. Takie numery w szczególności należy sprawdzać. Wiele aplikacji podpowie nam co to za numer telefonu jeszcze w momencie, kiedy będzie on do nas dzwonił. Należy sprawdzać zawsze jaki to numer telefonu zanim do niego oddzwonimy. Wiele firm, a także osób, które chcą nas oszukać, nalicza sobie ogromne opłaty za oddzwanianie na nieznany numer telefonu. Wiedząc co to za numer telefonu wiemy, czy powinniśmy w ogóle na niego oddzwaniać. Takie numery telefonów, które nas niepokoją należy sprawdzać na wyżej wymienionych stronach internetowych. Jeśli nie życzymy sobie, by obce numery telefonów do nas dzwoniły, możemy zastrzec nasz numer telefonu u naszego operatora sieci komórkowej. Dodatkowo warto również podczas rozmowy telefonicznej z telemarketerem poprosić o odwołanie naszych zgód marketingowych, co w konsekwencji sprawi, że nie będziemy musieli odbierać telefonów od telemarketerów z propozycją nowej umowy, czy wykupienia dodatkowych usług, takich choćby jak ubezpieczenie na życie, czy naszego telefonu. Wiele osób, zwłaszcza starszych, daje się podejść telemarketerom, podpisując z nimi niekorzystne dla siebie umowy. Jeśli w naszej rodzinie jest taka osoba, warto uczulić ją, by nie tylko nie odbierała telefonów od obcych, nieznanych numerów, ale również na nie nie oddzwaniała. To może uchronić ją przed niepotrzebnymi, dodatkowymi kosztami. Nasz rachunek z połączeniami wychodzącymi oraz przychodzącymi łatwo sprawdzić u operatora. Na nim znajdziemy wszystkie połączenia, jakie wykonujemy w ciągu miesiąca. Warto na bieżąco sprawdzać jakie numery telefonów do nas dzwonią. Później można sprawdzić je na wyżej wymienionych stronach internetowych. To uchroni nas przed niepotrzebnymi dla nas kosztami oraz pozwoli zastrzec numery, z którymi nie chcemy mieć żadnego kontaktu. Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli nasz numer telefonu zna wiele instytucji, ponieważ czasami firmy telemarketingowe wykupują bazy numerów w sposób nielegalny i korzystają z nich podczas dzwonienia do potencjalnych klientów.