Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w programowaniu, czy jesteś już dobrze w swojej karierze, prawdopodobnie natknąłeś się na odwieczne pytanie: “Czy to się opłaca?”. Być może próbujesz zdecydować, czy zainwestować swój czas i energię w naukę nowego języka programowania, lub możesz zastanawiać się, czy warto kontynuować tę samą ścieżkę, na której jesteś – ucząc się więcej tego, co już wiesz.

Prosta odpowiedź jest taka, że to zależy. Długa odpowiedź brzmi, że zależy to od tego, jak długo myślisz, że ta kariera będzie trwać i jak bardzo cenisz to, co dostajesz z tego osobiście, w porównaniu do tego, co inni ludzie dostają z tego.

Ważne jest, aby pamiętać, że zostanie programistą nie ma wartości samej w sobie. To nie jest tak jak z chodzeniem do szkoły naukowej lub inżynierskiej, gdzie wszyscy studenci uczą się o tych samych podstawowych zasadach, a różne szkoły skupiają się tylko na zastosowaniach tych zasad (pomimo tego, że studenci różnych kierunków często są przeciwko sobie). Ponieważ programowanie komputerowe jest tak dynamiczną dziedziną z tak wieloma możliwymi zastosowaniami, twoja edukacja będzie się drastycznie różnić od osoby do osoby – nawet jeśli uczysz się tego samego w tym samym czasie co ktoś inny. Dlatego jeśli chcesz się tym zajmować – spróbuj i sprawdź czy to dla Ciebie! Więcej o technologii i programowaniu znajdziesz na stronie https://www.computerable.pl/ .