Złomem jest każdy niedziałający i nienaprawiony metal. Może to być coś tak prostego jak puszka po napojach gazowanych, lub może to być kawałek maszyny, który był używany przez dziesięciolecia. Wszystkie te rzeczy są uważane za złom, a niektóre z nich mogą być sprzedane do skupu złomu, który może je wykorzystać lub naprawić.

Rodzaje złomu:

  • metale żelazne (żelazo, stal)
  • Metale nieżelazne (aluminium, miedź)

Skup złomu

Skup złomu mazowieckie to miejsce, w którym można sprzedać swój złom. Skupy złomu przyjmują różne rodzaje złomu i płacą za nie gotówką. Niektóre skupy mają ograniczenia dotyczące tego, jaki rodzaj złomu mogą przyjmować, więc warto sprawdzić przed wizytą. Niektóre skupy złomu mogą także sprzedawać złom, który można ponownie wykorzystać do produkcji nowych produktów.

Zalety skupu złomu:

  • Pozbywasz się niepotrzebnych rzeczy
  • Otrzymujesz gotówkę za swój złom
  • Pomagasz środowisku, ponieważ złom jest recyklingowany i wykorzystywany do produkcji nowych produktów

Wartość złomu może się różnić w zależności od rodzaju i jakości materiałów.

Zupełnie inna będzie cena skupu złomu aluminiowego, a inna cena skupu złomu ze stali. Cena skupu złomu żelaza uzależniona jest od stopnia oczyszczenia.

Skupy złomu nie kupują więc każdego rodzaju materiałów w tych samych ilościach i cenach. Przed oddaniem złomu do skupu warto sprawdzić cennik usług, aby wiedzieć jaka będzie cena skupu złomu.

Cena skupu złomu może się również różnić w zależności od lokalizacji. Cena skupu złomu w Warszawie będzie więc inna niż cena skupu złomu w Krakowie.

Warto pamiętać, że im bliżej skupu złomu, tym cena skupu złomu będzie niższa. Dlatego też warto szukać skupów złomu w swojej okolicy.