Mnóstwo osób podczas planowania wczasów staje przed kłopotem transportu rowerów pojazdem osobowym. Własne jednoślady jeszcze powszechniej towarzyszą nam podczas wakacyjnych wypraw, często za sprawą wykreowania się prawidłowego stylu życia i chęci spędzania wczasów w sposób aktywny. Wytwórcy platform rowerowych co roku wprowadzają do własnej propozycji jeszcze to nowocześniejsze wyjścia, jakich działaniem jest maksymalne ułatwienie nam życia.

Bagażniki na rower aluminiowe, lub stalowe?

Głównym podziałem bagażników prócz miejsca montażu, jest artykuł, z jakiego zostały zrobione. Wielokrotnie jest to stal czy aluminium. Różnią się także naturalnie wagą, natomiast też trwałością. Większość lekkich bagażników aluminiowych może utrzymać maksymalnie 35kg. To dużo oraz mało. Wszystko zależy od tego jaki ciężar chcemy przewozić. Taki bagażnik dobrze sprawdzi się podczas normalnej jazdy, zakupów, natomiast choćby kilkutygodniowych wycieczek kolarskich. Waga takiego bagażnika to prawie 600-800g.

Bagażniki na rower instalowane na dach pojazdu

Jest to wyjście, jakie odpowiednio się sprawdzi w wypadku pojazdów, jakie mają fabrycznie instalowane relingi dachowe. Do relingów umieszczamy listwy zrobione z aluminium czy stopu stali natomiast do nich bagażnik. Pojazdy przewożone w ów sposób będą stawiać większy opór powietrza, natomiast też będziemy musieli uważać podczas przejazdu w miejscach o małej wielkości. Mankamentem może wykazać się także trudność przy ładowaniu pojazdów na dach, potrzebuje to trochę siły i większego wzrostu.

Bagażnik na hak

Głównym oraz naprawdę jedynym mankamentem (poza ceną zakupu) jest potrzeba posiadania haka holowniczego. Lista korzyści jest tymczasem dosyć długa: nawet mały opór, wszechstronność różnorodnych rodzajów, trwałość, małe zagrożenie zarysowań oraz generalnie największy stopień zabezpieczenia spośród wszelkich wyjść. Droższe modele mogą być odchylane, co umożliwia dostęp do bagażnika pojazdu. https://sklepamos.pl/30–bagazniki-rowerowe