Gdy zaczyna się sezon zimowy, to szykujemy narty na wyjazd. Dobrze jest jednak mieć je dobrze zabezpieczone w czasie transportu.

Jaki bagażnik na dach na narty wybrać? 

Idealnym rozwiązaniem na bezpieczne schowanie nart w trakcie jazdy jest bagażnik na dach. Taki bagażnik na dach na narty komfortowo i bezpiecznie przetransportuje nasze narty. Należy jednak wiedzieć, że taki bagażnik na dach nie może być dłuższy niż sama długość dachu. Jest to bardzo ważne, gdyż podczas jazdy mogłoby to nam zasłaniać drogę. Dodatkowo także trzeba wybrać taki bagażnik, który ma odpowiedni montaż na nasz dach. Niektóre nowsze samochody już w zestawie mają swój bagażnik na dach. Dzięki temu już nie musimy się martwić jego szukaniem. Bagażnik na dach jest bardzo przydatną rzeczą, gdyż wówczas nie musimy trzymać nart pomiędzy pasażerami w samochodzie, co nie tylko byłoby niewygodne, ale także niebezpieczne.

Jak zamontować taki bagażnik?

Istnieje kilka sposobów montażu bagażnika dachowego. Można zaopatrzyć się w specjalne uchwyty, które pomogą nam w tym, że nie będzie trzeba zdejmować całego bagażnika podczas załadunku i rozładunku. Gumowe ramiona ochraniają także nasz dach od zarysowania. Gdy nasz dach ma tak zwane relingi, to wystarczą tylko łapy oraz belki, by zamontować nasz bagażnik na dach na narty. Gdy nie jesteśmy pewni, czy damy radę sami dobrze zabezpieczyć i zamontować nasz bagażnik na dach, to najlepiej jest udać się do fachowców, którzy szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie umiejscowią nasz bagażnik.

Bagażnik na dach na narty jest bardzo praktycznym urządzeniem, które pozwoli nam na bezpieczny przewóz nart do naszego miejsca docelowego.